Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Sjíždění Jizery

Červen 2011
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Kdy 17.6.2011
Kde řeka Jizera
Pořádá Zbyněk
Sraz Bude upřesněno
Celkem dní: 3
Typ veřejná
Vloženo dne 16.6.2011
Vložil Zbyněk
Obtížnost střední     Ani letos nebude chybět ve výletnickém kalendáři nějaké to sjíždění české řeky, dohodli jsme se, že si po letech zopakujeme sjíždění Jizery, podnikuté v roce 2003. Mnozí včetně mě tam tehdy chyběli, další (viď Trabi), mají na tu akci i horší zážitky, každopádně počítám, že si to zase pěkně užijeme.

    Trasu už necháme napevno z Malé Skály, kde je i kemp, kde byli někteří Výletníci před rovnými 10 lety. Ten najdete lehce přímo z hlavní silnice, od vlaku je to přes most. Cílem sobotní trasy bude kemp v Příšovicích. Nedělním cílem pak bude Mnichovo Hradiště. V obou kempech je zázemí se sprchami. Cestou určitě narazíme na nějaké bufety a hospody, Jizera je řeka v sezóně dobře zařízená pro vodáky.

 Aktuální info:  Předpověď počasí aktuálně nevypadá nejlíp, má být přes den kolem 20°C a deštivo, tak snad budeme mít štěstí. Vody v řece je naštěstí dost, ve středu bylo 6 cm nad limit sjízdnosti.

      Sedm kánoí jsem zajistil u mnichovohradišťské KH sport, která má nejmírnější ceny a k dispozici plastové lodě. U nich to vychází na osobu a víkend 245 na osobu (loď, pádlo, barel) plus doprava lodí 500-600 Kč za všechny. Zálohu 50% jsem zaplatil ze svého, zinkasuju vás na místě. Tři lodě jsem musel zatím doobjednat od firmy Outdoor School za cenu 400 Kč/den a loď komplet s dopravou, to se pak rozpočítá.

Vhodné pro: nováčky, aktivní členy, děti, vodáky, obdivovače hradů a zámků, karbaníky, kytaristy, plavce

Kdo se zúčastní (21):   Alena*, Andrea*, Bětka*, Borek*, Dana*, Janča*, Luky*, Míla*, Milan*, Petr P.*, Radim*, Roman*, obrázek výletníka Ondra, obrázek výletníka Honza, obrázek výletníka Zbyněk, obrázek výletníka Bedrych, obrázek výletníka Pepa, obrázek výletníka Radka, obrázek výletníka Luděk,  Maru M,  Ptolemaios

* Anonymně

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku Počasí Galerie

Napsat komentář

Reklama
22.3.2011    Ondra. *

O tom dolním toku od MB jsem četl, že je to moc hezký úsek a končí to víceméně až v labi, což rozhodně stojí za pozornost. Nevím jak ostatním, ale mě jako průměrného čundráka chybějící hygiena nevadí. Vykoupat se mohu v řece, pitnou vodu táhnout v petce, vzít s sebou nějaké vaření, oprášit a vycídit dřívkáč a může se jet. Ani bych nebral stan, risknul počasí a v nejhorším případe pod lodí (jako, že se mi to ještě nestalo, naposledy pršelo ve Slovenském ráji, ale tam jsme měli připravený stan.
Odpovědět