Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Puťák po Ralsku

Srpen 2009
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Kdy 14.8.2009
Kde bývalý vojenský prostor Ralsko
Pořádá Zbyněk a Pepa
Sraz 19 hodin, stanice Bělá pod Bezdězem
Celkem dní: 3
Typ veřejná
Vloženo dne 14.8.2009
Vložil Zbyněk
Obtížnost vyššíUž několik let uvažují někteří příznivci putování do méně civilizovaných oblastí z Výletníku o projití jednoho velmi zajímavého území- bývalého vojenského újezdu Ralsko, který se rozkládá mezi Českou Lípu, Mnichovým Hradištěm a Ještědem. Je to velmi oblíbená trampská lokalita s mnoha zajímavými místy a i když zde téměř nejsou chráněná území, tak se i zde dá najít neporušená příroda.

S Pepou jsme se dohodli na tomto termínu, doufám, že bude vyhovovat i dalším vyznavačům spaní v terénu.

Pepa navrhnul velmi podrobně trasu mezi Bělou pod Bezdězem, Kuřivody a Mimoní. Nebudou zde prakticky nebudou značené trasy, takže riziko zabloudění je větší, ale zase hledání cesty bude jistě zajímavé v tomto neosídleném prostoru. Možná se podíváme i do Židlovské obory.

    Odjezd z Prahy bude v 17:20 autobusem z Černého Mostu, cílová zastávka je Bělá pod Bezdězem, U Červené vily. Já s Lenkou a Milanem dorazíme autem do České Lípy a odtud vlakem do Bělé, kde se všichni sejdeme.

    Předpověď počasí se nyní (ve středu 12.8.) jeví jako slušná, skoro ideální, má být polojasno a teploty kolem 27°C.

Vhodné pro: nováčky, aktivní členy, trampy, náruživé trampy, dobrodruhy, psy, kytaristy, Honzu

Kdo se zúčastní (5):   Dana*, obrázek výletníka Zbyněk, obrázek výletníka Pepa,  Léňa,  Mtvresetka

* Anonymně

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku Počasí Galerie

Nadpis
Jméno: E-mail:
Kontrola: Vlož číslo:
dva miliony pětset sedm tisíc devětset čtyřicetpět
Piš jako ve WORDu
10.8.2009    mtvresetka *
doprava
Ahoj tak ja se přidávám do diskuse.Končím v práci v 15:30.Takže můžu klidně vzrazit tím co je nejdříve volitelný.Napiš sem v kolik to tam takz dojede.A prosím ostatní kdo pojedou z Prahy at sem napisou jak pojedou abychom se nějak dali dohromady.S pozdravem Lucie
Odpovědět
Reklama
1.8.2009    Pepa
Návrh trasy
Nazdárek, tak návrh trasy je hotový. Až se Zbyněk vrátí z italské dovolené :-), tak tu trasu jako organizátor odsouhlasí, popř. jí ještě doladíme a doplní to do pozvánky. Jen stručně: Návrh je takový, že by se vyrazilo ze zastávky Bělá pod Bezdězem a šlo by se přes místa jako Kuřívody a Hvězdov směrem na Mimoň. Je možnost také navštívit Židlovskou pláň, kde se nacházel obří výcvikový prostor. Půjdeme jen po lesních cestách, které jsou obecně podle mapy málo spolehlivé. Žádné turistické trasy tam nevedou. Zbyňek ani já jsme tam nikdy nebyli a půjdeme jen podle mapy a kompasu (GPS nemáme), maximálně to porovnáme s leteckými snímky na internetu. Každopádně možnost hození "kufra" je vyšší a tím i vyšší možnost chůze mimo cesty, takže obtížnost bych dal určitě vyšší :-). Bude to takový výlet do neznáma :-). Co se týká vody, té tam moc není, takže určitě 2x1.5 l s sebou (2 pet lahve).
Odpovědět