Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Kokořínsko 17.10.2009

Výlet, který se zdál s ohledem na počasí leckomu pošetilostí a který nakonec moc potěšil setkáním staré dobré party a krásným krajem.
Vzpomínka na akci Kokořínsko - za krásami kraje

Po letošním létě začala Helena organizovat výlety a jedním z nich byl i výlet na Kokořínsko. Výletníci zde již asi dvakrát byli, naposledy před více než čtyřmi lety při výletě na Housku: 20.Přes nádvoří

Zájemců o akci se objevilo poměrně hodně, až někam ke čtrnácti, ale nebývale studený říjen, kdy začalo sněžit, foukat silný vítr a padat stromy, některé jedince odradil, případně rovnou sklátil nemocí. Nakonec odpadla i sama organizátorka kvůli zkoušce sboru, a tak jsme organizaci převzali Ivča a já.

         Ve Mšeně se sešla prakticky stará zlatá sestava jako kdysi před lety . Autem z Prahy přijeli Ivča s Vašek a přivezli i Janu, která nemocného Dušana nechala doma, Honza s Radkou přijeli autem z Českého Brodu, Ondra s novou tváří Ditou autobusem a vlakem přes Prahu a já netradičně z Mladé Boleslavi autem. Děti tentokrát nechali Ročňovi a Ondra doma, ostatně kvůli počasí si mnozí v našem okolí klepali na čelo, jak můžeme jet. Naštěstí se ale do této soboty utišil vítr a už nesněžilo, ale „jen“ pršelo“ . Mšeno nás uvítalo mírným deštěm, který asi za hodinu ustal a už se nevrátil. Vyrazili jsme po místy dosti blátivých cestách přes vesnici Sedlec Rybníček v Sedlecia dál po lesních cestách až pod Kaninu, kde jsme s chutí zapadli do místní restaurace s penzionem U Grobiána. Nabídka byla docela omezená, zato porce pořádné, takže jsme se pěkně najedli a zahřáli. Ivča dostala k narozeninám čokoládový notebook, což je velice originální nápad .Restaurace u Grobiána pod Kaninou

        Po obědě jsme pokračovali Kokořínským dolem, chvíli po silnici a chvili po dobrých cestách podél rybníků. Počasí se umoudřilo a tak jsme si to uživali. U studny vedle roubenek jsme si dali čokoládově- rozinkovou pauzu . Došli jsme pod Pokličky a začali jsme stoupat po schodech, které nám daly docela zabrat.Kokoříské pokličky Po společném fotografování se rozpoutala vtipná diskuse na téma vztahů a Výletníků, dost jsme se nasmáli J. Jak kdosi poznamenal, když je na akci Jana a Zbyněk, tak je o zábavu postaráno .

     Kolem zajímavých skalních útvarů, replice kusu palisádové hradby a přístřešku ve tvaru houby U Mšenajsme došli k městským lázním ve Mšeně. Na náměstí jsme se ještě zastavili, nechtělo se nám hned domů . Byli jsme rádi, že jsme se zase jednou takhle sešli. A počasí nám to určitě nezkazilo. A tak by to mělo být vždycky J. Takže brzo zase na viděnou!

Zobrazit fotky z akce

Vložil: Zbyněk. Vloženo: 26.10.2009. Poslední úprava: 1.11.2009.

Napsat komentář

Reklama