Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Valdštejn, Hrubá skála

Tradiční akce na chalupě za nádherného počasí.
Vzpomínka na akci Valdštejn, Hrubá skála

Na chalupu jsme dorazili v pátek kolem druhé hodiny odpolední, abychom stihli připravit chalupu před příjezdem ostatních. Hlavní skupina vyrazila z Prahy vlakem a na chalupě byli něco před tři čtvrtě na sedm. O něco později dorazili autem Honza s Radkou a Tomáškem. Mezitím bylo v chalupě už pěkně zatopeno a Ondra připravoval maso na grilování ve stodole. Přesunuli jsme se tedy do stodoly a začali grilovat. Zároveň jsme čekali na Vaška, který šel uspávat Vašíka, abychom se domluvili na sobotní výlet. Vašek přišel až něco po desáté večer, protože asi dřív než Vašík usnul on:). Ve stodole jsme ještě chvilku poseděli a šli jsme postupně spát.

V sobotu ráno jsme vstávali asi v půl sedmé a v kuchyni jsme našli spát Ondru a Petra Č., které jsme tím probudili. Ostatní vstávali trochu později, vlak nám odjížděl v 9:18. Vašek jel s Vašíkem autem do Staré Paky, protože při zpáteční cestě bychom museli přes hodinu čekat na přípoj do Ústí. Ostatní jeli vlakem už z Ústí s přestupem ve Staré Pace. Do Turnova jsme dojeli asi v 10:30 a pomalu se vydali směr Valdštejn. Počasí bylo nádherné a cesta nám krásně ubíhala. Cestou na Hlavatici byla první překážka pro kočárek, dlouhé schody. Naštěstí se našel dobrovolník Petr N., který Honzovi pomohl vynést kočárek. Kousek pod Hlavaticí jsme dali krátkou přestávku na jídlo a mohli nerušeně pozorovat příjezd svatby do místní restaurace. Petr N. s Naďou vyrazili napřed  a počkali na nás na Hlavatici. Ostatní dorazili o chvilku později a mohli jsme se kochat nádherným výhledem na okolí Turnova a dokonce byl vidět i Ještěd. Asi po 2km jsme dorazili na Valdštejn, kde jsme si dali zmrzlinu a dobrovolníci  šli na prohlídku. Nakonec všichni kromě Radky s Honzou a Tomáškem. Nejvíc se na hradě líbilo asi Vašíkovi, který neustále blbnul :). Když jsme se chystali k odchodu, tak akorát přijížděla svatba. Poté jsme se už vydali směrem na Hrubou skálu. Cestou byli různé skalní vyhlídky.  Petr N. s Naďou si udělali cestou odbočku na Mariánskou vyhlídku a my se domluvili, že si dáme sraz na vlakové zastávce Hrubá skála, která je v obci Radvánovice. Už při příchodu jsme viděli, že na zastávce je spousta lidí, převážně rodin s dětmi. V Radvánovicích je totiž areál pro děti (Štastná země) a zrovna v sobotu bylo zahájení sezony. Lidí postupně přibývalo až jsme začali mít strach, jestli se do vlaku vejdeme. Část naštěstí odjela směrem Jičín, i přesto po chvilce bylo opět plné nástupiště. Ondra vymyslel zajímavý tah, že bychom mohli jít přímo na nástupiště, kam přijede vlak. Toto strhlo lavinovou reakci ostatních a během chvilky už skoro všichni čekali na nástupišti. Vlak měl asi deset minut zpoždění, na přestup v Turnově jsme měli dvanáct minut. Po příjezdu vlaku jsme se nahrnuli dovnitř a rychle zabrali místa k sezení. Všechny tři vagóny byly narvané k prasknutí a nebylo možné ani projít pro průvodčí. Ta zůstala v jiném vagónu po celou cestu do Turnova a tak jsme si koupili lístek až z Turnova. České dráhy tak opět výrazně prodělali. Po příjezdu do Staré Paky se Petr N., Naďa, Petr Č. a Ondra vydali pěšky směr chalupa a Vašek na dvakrát odvezl ostatní do chalupy. Po příchodu začal Honza připravovat špízy na grilování a po chvilce se opět přidal Ondra s přípravou masa. Přesunuli jsme se postupně do stodoly a pokračovali v grilování. Postupně někteří odcházeli spát a kolem jedenácté večer jsme šli i ostatní.

V neděli ráno kolem půl osmé odešli Petr N., Naďa a Petr Č. směr Kumburk, Tábor a Lomnice nad Popelkou. Ostatní si dopřáli odpočinku a relaxování při nádherném počasí. Asi kolem třetí odpoledne jsme vyrazili směr Praha.

Zobrazit fotky z akce

Vložil: Gladiola. Vloženo: 5.5.2010. Poslední úprava: 5.5.2010.

Napsat komentář

Reklama