Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Výlet do Polabí

Jednodenní výlet do nenáročného terénu středního Polabí. Počasí hrozilo, ale nakonec jsem nezmokli a užili si příjemné setkání i s těmi nejmenšími.
Vzpomínka na výlet Nymburk - Sadská

Během září jsem začal uvažovat o organizaci tradičního říjnového výletu. Chtěl jsem to zařídit tak, aby se potkaly staré dobré tváře, z nichž mnozí už jsou rodiči. S ohledem na ně jsem zvolil formu jednodenního výletu s kratší trasou vhodnou i pro kočárky.

     V sobotu v deset hodin jsme se sjeli u nádraží v Sadské u Nymburka. Dorazili autem Radka a Honza s Tomáškem, Ája a Bary taky s Tomáškem J, Ondra už bez Tomáška autobusem (byl nemocný), Jana s Dušanem, Marcela a já s Jančou (měla svoji výletnickou premiéru).Nádraží Sadská- rodinky Účast tak byla velmi hojná a to bylo potěšující. Jana s sebou vzala pár zákusků, které ale skoro nikdo nechtěl, takže si dala trochu Marcela a zbytek jsme z donucení snědli já a Ondra J. Dojeli jsme vlakem do Nymburka na hlavní nádraží a odtud jsme vyrazili do centra. Tam jsme se moc nezdržovali a pokračovali jsme po červené značce na můstek přes Labe. Počasí nečekaně přálo a dokonce probleskovalo sluníčko, ačkoli se mnozí děsili předpovědi. Na kraji města nás zaujala na břehu Labe ondatra (na bobra to bylo moc malé), která nás k sobě nechala přiblížit na pouhé dva metry, po chvíli však odplavala. Došli jsme po afsaltové cestě do vísky Písty, za kterou jsme se dostali na písečný přesyp.Písečný přesyp Věc je to v českých luzích a hájích málo vídaná, ale ne všem se chtělo dobrovlně bořit do jemného písku. Přesyp jsme obešli a zanořili jsme se do lesa. Cestou se vedly diskuse na téma děti a pak Ondra vedl vášnivé monology a diskuse o politice. Není divu, právě probíhaly volby a on je členem Strany svobodných občanů J. Je fakt, že pro nás to už bylo téma dosti těžké. Občas jsme to mírně odlehčili odklonem ke komunální politice a běžnějšímu životu J.

     U jezera Sadská, což je v podststatě zatopená pískovna IMG_9038, jsme si dali pauzu, Ája opět stihla nakojit, takže Tomášek byl spokojený J. Jenže když jsme chtěli vyrazit dál, ohlásil se hladem druhý Tomášek J. Měli jsme tak dost času promyslet prodloužení trasy, které navrhnul Honza. Šli jsme tak ještě lesem a mezi sklizenými poli a zpátky do Sadské po silnici. Rodičům se s kočáry a s klokánkou šlapalo dobře a ani ostatní neměli s ušlými 17 kilometry větší potíže. Stromy už začínaly chytat barvy a užívali jsme si tak pěkného podzimu. Glasovic Tomášek si občas vynutil nesení v klokánce pláčem, ale Bary se rád obětoval J.

     V Sadské jsme uspěli s jídlem až v třetí restauraci, v pěkné pizzerii. Pizzy si dal leckdo napůl a další měli s porcemi co dělat, jak byly velké. Malí caparti měli o jídlo postaráno od rodičů J. Tématem hovoru byla např. náročnost života a práce v Praze, se kterým má většina své zkušenosti. Pak už jsme došli k autům na nádraží, společne se vyfotili, rozloučili se a naskládali do aut.  Zpátky u nádražíMé auto pobralo opět tak tak pět lidí, ale do Prahy to byl jen kousek.

      Výlet do Polabí se rozhodně vydařil, někteří se potkali poprvé, další po několika letech a bylo to příjemné setkání. A je hezké vidět, že i s malými dětmi se dají podnikat zajímavé výlety. Takže před Vánoci na viděnou a nejpozději na jaře zase někde venku.

 

Zobrazit fotky z akce

Vložil: Zbyněk. Vloženo: 18.10.2010. Poslední úprava: 8.12.2010.

Napsat komentář

Reklama