Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Seč


Vzpomínka na akci Seč

O víkendu na přelomu července a srpna jsme se rozhodli uspořádat víkendovku na Seči. Protože nás jel optimální počet čtyř lidí, kteří se bez problémů vešli do auta, byla doprava do Vápenného Podolu bezproblémová.

Po modré značce směrem přímo na Seč jsme mohli obdivovat lány kukuřice.  

Měli jsme možnost shlédnout i býčí zápasy. Nebýt vytrvalé přítomnosti množství ovádů (my jsme těm létajícím potvorám říkali jinak) setrvali bychöm jistě až do okamžiku kdy, jeden z býků padl. Takto jsme si dali malinovku v hotelu Seč na náměstí. 

Hrad Vildštejn nad tunelem nad hrází přehrady jsme podešli už za šera a na hrad Oheb jsme dorazili až v noci. Raní probuzení v podobě sluníčka a tepla nás rozehřálo stejně jako procházka po zřícenině a výhledy na přehradu. 

Po nezbytném koupání jsme obešli přehradu po modré a červené až do Horní Vsi, kde jsme neodolali a vypůjčili si šlapadlo  a projeli nyní už za deště po přehradě. 

Nedělní úprk přes Seč zpět do Vápenného Podolu po silnici a opět po modré už sice nebyl za velkého deště, přesto jsme šli nejspíše nejrychleji z celého víkendu.  

Cestou autem zpět jsme ještě navštívili zříceninu hradu Lichnice, kde byl k vidění novodobý kat, nebo několik krajt. 

A ještě několik poznatků na závěr :
1) zelená je skutečně nově odkloněna od hráze do Seče po silnici
2) pod hrází se proplavávali stovky metrových ryb
3) veřejné záchodky Seč jsou otřesné
4) přehrada je spojena s vodní elektrárnou, která je posunuta 1,5 km po proudu


Vložil: Milan. Vloženo: 1.8.2012. Poslední úprava: 9.8.2012.

Napsat komentář

Reklama