Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Výletnická chalupa s výletem do Prachovských skal

Každoroční setkání Výletníků na chalupě v Ústí, tentokrát s výletem do Prachovských skal.
Vzpomínka na setkání Výletnická chalupa s výletem do Prachovských skal

Ani letos nechyběl výletnický víkend na chalupě u Mikulců a tradičně se na akci hlásili hlavně rodiny s dětmi. Ročňovi byli na chalupě už od čtvrtka, v pátek dorazili ještě Radka a Honza s Tomáškem, já s Klárkou a nakonec vlakem Marcela a Ondra s Tomáškem. Glasovi bohužel museli pro nemoc odřeknout. Pro mě bylo milým překvapením, že se na chalupě udělal za poslední rok dva kus práce a pár věcí se vylepšilo. Stodola alias saloon se přestavěla, v muzeu totality je nový záchod, spaní na půdě, stěny chalupy a stodoly jsou pomalované atd. IMG_5860 Klárka byla na chalupě úplně poprvé a moc se jí tam líbilo, byla nadšená J Děti si ještě navečer hrály na pískovišti a já jsem se k nim na chvíli přidal IMG_5867

       Večer jsme se sešli jak jinak, než ve stodole, byly zde i děti, které byly postupně ukládány ke spánku. Opět se opékalo maso a buřty, na starost si to vzal většinou Ondra. Do hajan jsme šli kolem půlnoci.

     V sobotu ráno nás vzbudil déšť bubnující ve vichru na střešní okno chalupy, což byla s ohledem na plánovaný výlet špatná zpráva. Vypadalo to dost bledě, scházeli jsme se v kuchyni a domlouvali, jestli a jak vyrazíme. Bohužel Radčině a Honzově Tomáškovi se navíc udělalo špatně a blinkal, tak to vzdali a odjeli domů. Ještě během dne přišla zpráva, že je v pořádku. Nám naštěstí brzy pršet přestalo a meteoradar vypadal nadějně, tak jsme kolem poledne vyrazili nejdřív na oběd do restaurace ve Staré Pace, která je prověřená a nezklamala. Pak už jsme jeli do Prachova, kde na nás na parkovišti čekala Helena s tatínkem, kteří přijeli z Lysé nad Labem. Vyrazili jsme do skal. Na jednom z rozcestí jsme se rozdělili, většina výpravy odbočila náročným úsekem po schodech a úzkými soutěskami přes několik vyhlídek, zpočátku už zarostlých lesem. IMG_5891 Klárka s Marcelou pokračovali po lehčí cestě na rozcestí, Klárka se nám pak ještě vydala kousek naproti. Přes údolíčko jsme pak všichni vystoupali na protější skály s dalšími vyhlídkami, začínalo svítit slunce, tak jsme měli štěstí a užívali jsme si letního počasí. Na závěr rodiče s dětmi navštívili v Prachově minizoo nebo farmu, či jak to nazvat. Setkali se tam s různými zvířaty a živočichy včetně žab a pijavic, což byl jistě zážitek IMG_5949 My ostatní jsme poseděli při párcích s rohlíkem a kafi na terase. Helča s taťkou se pak rozloučili a my jsme vyrazili domů, přes Jičín a Syřenov.

   Na chalupě na nás čekala ještě hromada buřtů a masa, které jsme ani nemohli sníst J Malí kluci hráli stolní hry, já jsme se k nim na chvíli přidal, i když Pivrncova putyka byla pikantní, když děti musely při hře pít, byť nealko J My dospělí jsme zmákli vypít nějaké to vínko a spát jsme šli opět v rozumném časem.

    V neděli bylo krásně a po snídani jsme se šli projít k místní ohradě s laněmi, které se pěkně proháněly. IMG_5972 2  Pak jsme šli na místní dětské hřiště a my s Klárkou jsme se už odtrhli, abychom mohli odjet, jeli jsme ještě za mým bráchou do Liberce.

     Letošní chalupa byla i přes menší účast vydařená, rádi jsme se s navzájem zase po čase viděli a počasí nakonec vyšlo krásně, což vyniká hlavně s ohledem na deště, které přišly pak ke konci května a teď v červnu.

     

Zobrazit fotky z akce

Vložil: Zbyněk. Vloženo: 2.6.2013. Poslední úprava: 2.6.2013.

Napsat komentář

6.6.2013    gladiola *
pěkně jsi to napsat
díky
Odpovědět
Reklama